Всі уроки

УРОК 1

Базові знання про державу Україну

Автор: Якусик Тетяна

Україна? Де це?

Певно, ти й так це знаєш, але
повторити не завадить 😉

Україна – незалежна держава у Східній Європі. Нашими сусідами є Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова та росія (так, саме остання розпочала війну проти України).

Україна складається з 24 областей та однієї автономної республіки. З 2014 року Крим, а також частини Донецької та Луганської областей окуповані росією.

Цікавий факт: саме на території нашої держави знаходиться географічний центр Європи – це село Ділове біля міста Рахів у Закарпатській області.

Дивіться відеорепортаж Ханни Джуелл

Столиця України місто – Київ. Будь ласка, називай нашу столицю Kyiv, а не Kiev. Різниця незначна, але це важливо для української культури та особливостей мови. Kiev походить від російської мови, а Kyiv – від української. Тож домовилися?

Що таке Україна?

Україна має давню історію та багату культуру.

Українські території були відомі під назвою середньовічної держави – Київської Русі (Kyivan Rus) зі столицею у місті Києві. Однак, вже у 1187 році знаходимо назву Україна в історичних джерелах (Іпатіївський літопис).

У 1648 році Україна зʼявляється на мапі французького картографа Гійома де Боплана, який до того ж видав книгу, де описав географію, економіку та демографію країни.

Україна – велика країна?

Можна було б просто сказати – так, але якщо тобі дійсно цікаво… Площа України 603 548 км² – це така собі «зона комфорту» усіх українок та українців.

Україна трохи менша за штат Техас (696,2 км²) і дещо більша за Францію (551,6 км²).

Яка символіка України?

Наші державні символи – це синьо-жовтий прапор, герб Тризуб та національний гімн.
Синій колір символізує чисте небо, а жовтий – колоски пшениці в полі.

Синьо-жовтий прапор вперше зʼявився у 14 столітті і надалі використовувався в Українській Державі різних періодів.

Державний Герб України – Тризуб походить з часів Київської Русі як знак князя. Також Тризуб зʼявлявся на монетах Київської Русі.

Монета князя Володимира. 11 століття.

Вважається, що у нашому гербі зашифровано слово «воля».

Українським гімном є «Ще не вмерла України», який написали Павло Чубинський (слова) та Михайло Вербицький (музика) у 19 столітті. Наш гімн показує нашу історію і в ньому є фраза «Душу й тіло ми положим за нашу свободу». Це не просто слова, це стиль життя усіх українок та українців. Свобода – це справді наша найбільша цінність.

Послухайте наш гімн, він красивий, чесно:) Англійською теж.

Ще одним символом України є вишиванка – це вишита сорочка, елемент традиційного національного одягу. Вишивка на цій сорочці може відрізнятися в залежності від регіону.

Вишита карта України в посольстві Туреччини.

За радянської влади українська символіка заборонялася: за її показ та навіть зберігання суворо карали. Однак, ми її все одно зберегли і продовжуємо робити це зараз.

Хто такі українці?

Нас 41,208 мільйон. Корінним населенням крім українців є кримські татари, караїми та кримчаки.
Найбільша цінність України – її люди, а найбільша цінність українців – свобода.
Ми бережемо нашу свободу, традиції та історію.

Весільна пара. Івано-Франківська область, село Корнич, 1933 рік. Джерело: https://army.honchar.org.ua

Дівчина у святковому вбранні. Чернігівська область, місто Носівка, 1914 рік. Джерело: https://army.honchar.org.ua

Брати із сестрами у святковому вбранні. Київська область, місто Бровари, 1908 рік. Джерело: https://army.honchar.org.ua

Український гурт Kalush Orchestra, переможці «Євробачення-2022». Джерело: https://eurovision.tv/participant/kalush-orchestra-22

Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна?
Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна?

Памʼятати, хто ти і звідки, завойовувати серця, а не території та понад усе цінувати свободу.

Урок 2

Історія виникнення України та започаткування нації

Урок 2