Автор: Гордійчук Мирон
Україна – найбільша європейська держава за територією. Її відновлена державність в 1991 році своїми витоками сягає середньовічної імперії під назвою Київська Русь, а також традицій козацького самоврядування.
Країна має вихід до Чорного і Азовського морів. Клімат помірний. Є 3 основні природні зони – степ, лісостеп і лісова зона, а також гори (Карпати і Кримські). Невеличка смуга півдня українського Криму має субтропічний клімат.
Україна – простір культурного та природного багатоманіття із величезним туристичним потенціалом.
Якщо показувати всі найцікавіші місця України, то вийде багатогодинне відео. Тільки історико-географічних регіонів Україна має близько 20-ти. Помандруємо віртуально українськими землями, згадавши частину місцевостей, на які в 2022 році спрямована агресія росіян.
Російське вторгнення на територію України, весна 2022.
Почнемо з Буджаку та Аккерманської пізньосередньовічної фортеці на руїнах античного міста Тіра.
Буджак на карті України.
Аккерманська фортеця.
Причорномор’я – це регіон, де давні греки колись жили поруч із місцевими кочовиками. Нині тут Одеса – найбільший порт України.
Далі на схід – міста Миколаїв і Херсон. Між ними, на жаль, навесні 2022 року встановилася лінія фронту, оскільки росіянам вдалося тимчасово окупувати Херсон. Однією з цікавинок Миколаївщини є Актівський каньйон.
На Херсонщині можна побачити один з найбільших піщаних масивів Європи – Олешківські піски та найбільший степовий біосферний заповідник Європи – Асканія-Нова.
Багатокультурний український Крим – це не тільки море і Кримські гори, а ще й батьківщина кримських татар з їхньою столицею у Бахчисараї.
Гора Аю-Даг, Крим.
Ханський палац у Бахчисараї.
Гастрономічними символами півдня України є херсонські кавуни та мелітопольська черешня (із Запорізької області).
Донбас (донецький вугільний басейн) – український регіон, який із 2014 року у центрі російсько-української війни. Він знаний не тільки вугільними шахтами, а і соляними – у місті Соледар. Тут знаходиться одне з найбільших у світі підприємств із видобутку солі.
Соляні підземелля в Соледарі.
На північ від Соледару знаходиться Харків – науковий центр країни, найбільше місто Слобожанщини і друге за населенням місто України.
Будівля Держпрому (1928) у Харкові – перший радянський хмарочос.
На річці Десна знаходиться Чернігів, який у ХІ-ХІІ століттях був конкурентом Києва за роль центру Русі. У лютому-березні 2022 року героїчна оборона цього міста відтягнула на себе частину ворожих військ і сприяла перемозі українських військ у битві за Київ.
Історичний центр Чернігова.
Міні-серіал «Чорнобиль» 2019 року викликав шалений туристичний інтерес до місцевої (уже недіючої) атомної електростанції і трагедії 1986 року. Через чорнобильську зону відчуження з білоруського кордону російські війська в лютому-березні 2022 року атакували Київ. Схоже, що це був основний маршрут проваленого путінського бліцкригу. Київ вистояв. Окупанти покинули місце найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття.
Кадр із міні-серіалу «Чорнобиль»
Чорнобильська АЕС.
Київ – столиця України і середньовічної Русі. Цивілізаційний і сакральний центр як для українців, так і для інших християн східного обряду. Другий Єрусалим – саме так популяризували місцеві інтелектуали місто в різні епохи.
Київ – мегаполіс вільних і різних людей. Його головна площа «Майдан Незалежності» (або просто «Майдан») стала світовим синонімом революційних змін. Останні масштабні протести проти відмови від євроінтеграційних прагнень (у 2013-2014 роках) українці назвали Революцією Гідності. Саме Київ був основною ціллю повномасштабного російського вторгнення, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Українці відстояли свою столицю і наразі вже 9-й рік виборюють свою незалежність у війні з росією, яка почалася 20 лютого 2014 року.
Мова