Всі уроки

УРОК 2

Історія виникнення України та започаткування нації

Автор: Владислав Рубленко

Українська держава на теренах сучасної України виникла ще в часи Середньовіччя на обох берегах річки Дніпро з центром у місті Києві. Саме з цього часу і були закладені основи «українського державотворення».

Русь-Україна (держава слов’янських племен, які жили на території України) (ІХ-ХІІІ ст): об’єднання семи слов’янських племен, будівництво шкіл, храмів, бібліотек, боротьба проти половців, печенігів, зближення з країнами Європи.

Руські (українські) землі під владою монголів Золотої Орди (ХІІІ- ХІV ст.): занепад економіки, політики та культури, дозвіл сповідувати християнство та розмовляти рідною мовою.

Володіння Золотої Орди 1389 року.

Руські (українські) землі під владою литовців, поляків, угорців, молдаван, турків та московитів (ХІV-ХVІІ ст.): гноблення місцевого населення за віру, мову, національність, закриття навчальних закладів з українською мовою навчання і православних храмів.

Українська козацька держава – «Військо Запорозьке» (Гетьманщина) (1648-1764 рр.): скасування залежності селян від багатіїв, кожна людина отримала свободу слова, віри, мови спілкування, на міжнародній арені відбувається зближення з країнами Європи.

Гетьманщина (1649—1654) на тлі України

Українські землі під владою австрійців та росіян (ІІ половина ХVІІІ ст. – 1918 р.): толерантне ставлення австрійців до місцевого населення західноукраїнських земель та жорстоке ставлення до місцевого населення українських земель, які були підвладними росіянам.

Українська народна республіка (1917-1918 рр.): боротьба за об’єднання та незалежність українських земель від росії, проголошення демократичних прав і свобод для людей, почалося створення Збройних Сил України, дозвіл української мови.

Сучасна карта Європи з позначенням меж України, які були заявлені делегацією УНР на Паризькій мирній конференції в 1919-20 рр.

Українська держава Павла Скоропадського (1918 р.): продовжено створення Збройних Сил України, заснування університетів, Академії Наук, Національної бібліотеки, архіву, театру, історичного музею, галереї мистецтв.

Карта Української держави Павла Скоропадського (1918 р.)

Українська народна республіка (1918-1919 рр.): боротьба проти росіян, білогвардійців.

Українські землі під владою більшовиків (1919-1991 рр.): ліквідація приватної власності, обмеження прав і свобод, закріпачення селян колгоспами, штучний голод, боротьба з противниками влади.

Україна незалежна (1991 рр.): зближення з країнами Європи, «Революція на граніті», «Помаранчева революція», «Революція Гідності», українська діаспора, вивчення «білих плям» в історії, розвиток культури, спортивні досягнення українців, війна росії проти України.

Починаючи з ІХ ст. і закінчуючи сьогоденням, на території сучасної України відбувався і продовжує відбуватися процес становлення та розбудови української держави («українське державотворення»), який пов'язаний з існуванням у минулому різних українських держав.

Існування української держави в різні часи на теренах сучасної України сприяло територіальному об’єднанню всіх українців. Вони зберігали і передавали від покоління до покоління мову, звичаї, обряди, традиції, що в ХІХ ст. дозволило діячам культури розпочати українське національне відродження. Внаслідок цього жителі українських земель почали самі усвідомлювати власну ідентичність та приналежність до українства всупереч заборонам російської влади.

Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна?
Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна?

Це ніколи не боятися нікого і нічого.

Урок 3

Населення

Урок 3