Всі уроки

УРОК 14

Діджитальна країна

Автор: Тарас Самчук

Держава у смартфоні. Дія

Наприкінці 2019 року з ініціативи новообраного президента Володимира Зеленського розпочався проєкт «Держава у смартфоні».

Головна ідея – допомогти громадянам отримувати послуги, які надає держава, в електронному вигляді, що значно спрощує традиційну бюрократію. Згідно плану, проєкт мав повністю працювати впродовж 3-5 років.

Для впровадження ідеї загальної діджиталізації країни було створене Міністерство цифрової трансформації України. Одним з перших кроків нового міністерства став запуск порталу державних послуг «Дія» на початку 2020 року. «Дія» – це сайт і мобільний застосунок, які дозволяють користуватися основними документами в електронному вигляді.

Завдяки застосунку можна не носити із собою паперові оригінали:
- паспорта громадянина України
- ідентифікаційного номера платника податків
- закордонного паспорта
- ковід сертифікату
- посвідчення водія
- тех. паспорта на авто

У «Дії» також можна реєструватися як підприємець, що займе не більше 15 хв. Або можна відкривати своє підприємство, реєстрація триватиме не більше 30 хв. Через застосунок можна сплачувати податки, дивитися державне телебачення чи проходити соціологічні опитування.

Загалом на порталі доступні понад 70 онлайн послуг. Наприкінці 2021 року «Дією» користувалося понад 12 млн. українців.

Інтернет-банкінг. Приват24 / Монобанк

На початку 2000-х років в Україні з’явився один з перших інтернет-банкінгів «Приват24». Нині ним користується понад 14 млн українців. Водночас з’являються і швидко розвиваються цифрові необанки банки. Найпопулярніший серед них Монобанк.

Банк обслуговує клієнтів без відділень чи головного офісу, всі послуги можна отримати через застосунок.

Саме через це Монобанк приваблює молодше покоління, яке не любить витрачати час у звичайних банківських відділеннях. Найпоширеніший вік клієнтів – 24 роки.

Монобанк демонструє швидку динаміку росту. Нині серед його користувачів в Україні понад 5 млн осіб. Найперше клієнтів приваблює зручний і продуманий дизайн застосунку. По-друге, приваблює вигідний кешбек.

Для порівняння, найбільший у Польщі PKO Bank Polski має трохи більше користувачів інтернет-банкінгу – 6 млн.

Не кожен банк у світі може похвалитися тим, що переказ коштів можна отримати менше ніж за одну хвилину. Мобільний застосунок мінімалістичний та зручний, компанія підтримує українців та йде в ногу з часом, адже чого тільки коштує оновлений візуал карток, який може для себе обрати кожен користувач Монобанку.

До речі, важливим фактором є те, що підтримка клієнтів здійснюється 24\7.

Індивідуальним запатентованим брендом Монобанку став стильний та модний кіт «Кіт, який «живе в нашому додатку» – так називають його засновники Монобанку.

Найкращі українські діджитальні розробки. Grammarly

Протягом останніх років дедалі більше продуктів українських ІТ-розробників виходять на світовий ринок. Добре себе зарекомендували такі рішення, як платформа для розробників GitLab, програмне забезпечення від MacPaw, системи цифрових дверних дзвінків з функцією розпізнавання об’єктів від Squad чи системи безпеки Ajax.

Унікальним у своєму роді є сервіс Grammarly. Це одна з найкращих і найуспішніших у світі онлайн-платформ для перевірки англійської граматики. Grammarly створили три українські розробники у 2009 році. Нині за допомогою сервісу можна писати тексти англійською без помилок. Також онлайн-платформа може перевіряти тексти на плагіат, виправляти граматичні помилки у реченні чи навіть оцінити тон повідомлення, щоб краще зрозуміти як його сприймає отримувач. У 2021 році Grammarly щодня використовувалися понад 30 млн людей у всьому світі.

Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна?
Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна? Як бути сміливими, мов Україна?

Це завжди прагнути кращого (та більшого)

Урок 15

Політика

Урок 15